Energa Kogeneracja (EKO), spółka Skarbu Państwa, uzyskała zgodę prezesa Urzędu Regulacji Energetyki na zmianę taryfy. Dokument opublikowano 16 grudnia br. na stronie URE. Zatwierdzony przez URE wzrost cen, dla grupy odbiorców, w której znajduje się EPEC, wyniesie około 18%. Wzrost cen dla mieszkańców to około 12%.

EKO uzyskało zgodę na zmianę swojej taryfy, na podstawie rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska dla jednostek kogeneracyjnych z tytułu pokrycia kosztów węgla i biomasy, które nie zostały uwzględnione w cenie referencyjnej. Ich podwyższona cena ma prawo obowiązywać do 30.04.2023.

Według ostatniej informacji ekonomicznej, zestawienia cyklicznie przygotowywanego przez Izbę Gospodarczą Ciepłownictwo Polskie, ceny EPEC są jednymi z niższych na północy kraju, tj. w woj. pomorskim, warmińsko-mazurskim, zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim i wielkopolskim. Spośród 39 badanych firm, EPEC plasuje się na 27 miejscu licząc od najdroższych do najtańszych firm. EPEC stale pracuje nad tym, by utrzymywać na stabilnym poziomie koszty działalności, mimo wzrostu inflacji (17,4 proc, w listopadzie), a szczególnie cen paliw czy energii elektrycznej.

Zmiana cen w wyniku wniosku Energi Kogeneracji obowiązują od 1 stycznia 2023 r.

Z końcem roku skończyła się również tzw. tarcza antyinflacyjna, czyli od 1 stycznia 2023 r. wróciły dawne stawki VAT za ciepło z 5% do 23%.

Formularz
kontaktowy
Zgłoś
awarię

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie