Czy Twój budynek został już włączony do miejskiej sieci ciepłowniczej?

Jeśli nie, dowiedz się, czy możesz skorzystać z naszej oferty wykonania węzła cieplnego.

Jeśli tak, warto rozważyć wykonanie nowoczesnego węzła cieplnego, które przyniesie wiele korzyści zarówno dla mieszkańców, jak i dla samego budynku.

 

Wzrost efektywności energetycznej

Zlokalizowany w pomieszczeniu budynku nowoczesny węzeł cieplny umożliwia równomierne i stabilne dostarczanie ciepła poprzez instalację wewnętrzną do poszczególnych lokali. Dzięki temu wykorzystanie energii cieplnej dostarczanej przez miejską sieć ciepłowniczą jest bezpieczne i bardziej efektywne.

Loader

Optymalizacja regulacji temperatury

Dzięki zastosowaniu zaawansowanych systemów sterowania, węzeł cieplny pozwala na precyzyjne dostosowanie temperatury dostarczanego ciepła do potrzeb konkretnego budynku. To z kolei przekłada się na stały komfort mieszkańców i optymalne warunki panujące wewnątrz.

To nie jedyna zaleta związana z regulacją temperatury. Zainstalowany w budynku węzeł cieplny daje możliwość indywidualnego zarządzania dostarczaną ilością ciepła do poszczególnych części budynku. To dodatkowa korzyść w przypadku, kiedy jedni będą zwiększać temperaturę, natomiast drudzy mogą swobodnie zmniejszać temperaturę ogrzewania.

Loader

Możliwość podłączenia do dodatkowych źródeł ciepła

Węzeł cieplny może być dostosowany do współpracy z dodatkowymi źródłami ciepła, takimi jak kotły gazowe czy odnawialne źródła energii. Pozwala to na zmniejszenie emisji szkodliwych dla środowiska gazów. To elastyczność i łatwe dostosowanie do zmieniających się warunków technologicznych oraz zwiększenia efektywności energetycznej.

Loader

Minimalizacja strat ciepła

Dzięki wykonaniu miejskiej sieci ciepłowniczej w nowoczesnej technologii rur preizolowanych oraz zautomatyzowanego węzła cieplnego składającego się z nowoczesnego zespołu urządzeń o dużej trwałości i niezawodności, zapewniana jest minimalizacja strat ciepła i długookresowa stabilna praca w trakcie przesyłania ciepła do instalacji wewnątrz budynku.

Loader

Łatwa konserwacja i niskie koszty utrzymania

Nowoczesne węzły cieplne projektowane są z myślą o łatwej konserwacji. Obsługa, monitorowanie i serwis nie wymagają zaangażowania dużych środków, co przekłada się na wysoką efektywność całego rozwiązania.

Wykwalifikowana kadra techniczna EPEC wykonuje montaż, diagnostykę i konserwację węzłów cieplnych!

Loader

Zgodność ze standardami ekologicznymi

Nowoczesne węzły cieplne mogą być zintegrowane z zaawansowanymi systemami zarządzania energią. Dzięki temu zredukowany jest ich wpływ na środowisko i jednocześnie spełnione zostają wymagania dotyczące efektywności energetycznej.

Loader

Optymalizacja kosztów

Dzięki efektywnej dystrybucji ciepła i możliwości wykorzystania różnych źródeł energii, nowoczesne węzły cieplne mają bezpośredni wpływ na redukcję kosztów związanych z ogrzewaniem budynku.

Zamontowany i funkcjonujący na terenie budynku węzeł cieplny pozwala na rozliczanie ciepła zużytego wyłącznie na potrzeby tego budynku.

Loader

Po zamontowaniu węzła cieplnego oferujemy jego diagnostykę, konserwację, serwis.

Formularz
kontaktowy
Zgłoś
awarię

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie