Zamówiona moc cieplna to największa moc cieplna, jaka w danym budynku może wystąpić w tzw. warunkach obliczeniowych, czyli dla temperatury zewnętrznej wynoszącej -18 st. C w przypadku Elbląga. Co się stanie, gdy nadmiernie zmniejszymy zamówioną moc cieplną?

Warto wiedzieć, że zamówiona moc cieplna musi uwzględniać:

  • pokrycie strat ciepła w budynku,
  • zapewnienie utrzymania normatywnej temperatury oraz wymiany powietrza w pomieszczeniach,
  • utrzymanie normatywnej temperatury ciepłej wody w kranach, znajdujących się w danym obiekcie,
  • prawidłową pracę innych urządzeń lub instalacji zgodnie z określonymi dla nich warunkami.

W przypadku nadmiernego (nieuzasadnionego) zmniejszenia mocy zamówionej, może występować brak komfortu cieplnego w każdych warunkach pogodowych, nie tylko przy temperaturze obliczeniowej -18°C w przypadku Elbląga. W takiej sytuacji może również wystąpić przekroczenie mocy zamówionej, co może skutkować dodatkowymi opłatami.

Jeżeli moc cieplna na wniosek klienta zostanie zmniejszona do wielkości odbiegającej od rzeczywistych potrzeb obiektu, dostawca ciepła nie ponosi odpowiedzialności za niedogrzanie pomieszczeń i obniżenie temperatury ciepłej wody użytkowej. Poziom mocy zamówionej utrzymuje regulator z odpowiednią nastawą.

Jak sprawdzić, jaką moc cieplną potrzebuje budynek? Zapraszamy do kontaktu z Działem Sprzedaży. Nasi specjaliści pomogą ustalić optymalną moc cieplną w ramach usługi odpłatnej – koszt wykonania analizy rzeczywistej mocy dla jednego budynku wynosi 500 zł netto.

zamówiona moc cieplna

Formularz
kontaktowy
Zgłoś
awarię

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie